Small batches, high standards. Our rapid prototyping service makes validation faster and easier — uzyskaj potrzebną pomoc już dziś

Wszystkie kategorie

Ile kosztuje tłoczenie elementów samochodowych? Wyjaśnienie kosztów narzędzi i ceny za sztukę

Time : 2026-09-18

Ostateczna cena ofertowa każdego projektu tłoczenia elementów samochodowych zależy od dwóch głównych czynników. Po pierwsze, występują wysokie początkowe koszty narzędzi. Po drugie, jest cena za sztukę, która maleje wraz ze wzrostem objętości produkcji. Przygotowaliśmy ten przewodnik dla zespołów ds. łańcucha dostaw, aby przeanalizować rzeczywiste koszty matryc, materiałów, zgodności z przepisami oraz konserwacji. Znajomość tych szczegółów pozwala zakupowcom oceniać oferty dostawców z pewnością siebie i unikać nieprzewidzianych przekroczeń budżetu.

Automotive stamping press line with a progressive die producing steel brackets

Podstawowy wzór: inwestycja w narzędzia kontra koszt na sztukę

Całkowity koszt produkcji wynosi sumę stałego kosztu narzędzi oraz ceny jednostkowej pomnożonej przez całkowitą objętość produkcji. Zamawiający często zakładają, że niska cena za sztukę gwarantuje tanie wykonanie projektu. Jednak takie podejście pomija znaczne początkowe wydatki związane z zaprojektowaniem i wytworzeniem matryc. Ten wstępny koszt określa punkt bilansowy każdego nowego programu produkcji części samochodowych. Zespoły inżynieryjne muszą ocenić, czy przewidywana objętość produkcji uzasadnia wysokie koszty narzędzi stalowych hartowanych.

Ostrzegające narzędzia zapewniają tymczasowe rozwiązanie do testów prototypowych w małych partiach przed zakupem trwałych matryc stalowych. Te narzędzia przeznaczone do krótkich serii wykonywane są z metali takich jak wysokowytrzymałowy aluminium. Aluminium można obrabiać znacznie szybciej, ale szybko się zużywa pod dużymi obciążeniami prasowymi. Wielu dostawców podaje szacunkowy koszt małych partii ostrzegających narzędzi na poziomie 5 000–20 000 USD, choć oficjalne rejestry rzadko standaryzują tę wartość. Takie matryce prototypowe pozwalają inżynierom testować kształty części i przepływ metalu bez konieczności ponoszenia kosztów stałej linii produkcyjnej.

Jednostka miary / Składnik

Wartość / Zakres

Wpływ / Specyfikacja

Matryca jednostacjowa do wykrawania

$3,000–$8,000

Podstawowy koszt narzędzi o niskim stopniu złożoności przeznaczonych do pojedynczej operacji

Złożona matryca

$8,000–$25,000

Inwestycja w narzędzia do jednoczesnego cięcia i kształtowania w jednym uderzeniu

Matryca postępująca wielostopniowa

$40,000–$120,000+

Kapitał wymagany do zautomatyzowanych linii produkcyjnych o dużej wydajności

Stal P20 wstępnie utwardzona

300 000–500 000 uderzeń

Próg żywotności użytkowej przed koniecznością istotnej modernizacji

Stal narzędziowa wysokowęglowa D2

500 000–800 000 uderzeń

Orientacyjny czas użytkowania matrycy dla średniej produkcji

Stal narzędziowa do pracy na gorąco H13

ponad 1 000 000 uderzeń

Rozszerzona klasyfikacja czasu użytkowania matrycy dla ekstremalnych serii produkcyjnych

Stosunek luzu przy wykrawaniu

8 % grubości blachy

Specyfikacja LS Manufacturing zapewniająca wysokość wypraski na poziomie 0,03 mm

Średnia przemysłowa wysokość wypraski

0,08 mm

Próg wybojów na krawędzi podstawowy bez precyzyjnego luzu

Dokładność skoku taśmy

0,02 mm

Dopuszczalny błąd podawania osiągany przy zastosowaniu precyzyjnych podajników serwonapędowych

Udział surowca

45–55%

Typowy udział kosztu podstawowego elementu

Udział pracy produkcyjnej

15–25%

Standardowy wkład pracy w cenę jednostkową

Udział kosztów pośrednich

10–20%

Procentowy udział kosztów pośrednich uwzględniany w podstawowej cenie

Udział zapewnienia jakości

2–8%

Typowe koszty kontroli jakości i inspekcji przypadające na jedną wykrawaną część

Udział standardowego opakowania

2–5%

Udział ceny jednostkowej gotowego komponentu

Premia za certyfikowaną placówkę

20–40%

Nadwyżka za zgodność z normami ISO 9001, IATF 16949 lub AS9100

Koszt incydentu z uszkodzeniem matrycy

~$50,000

Szacunkowy koszt poniesiony w przypadku każdego nieoczekiwanego awarii narzędzi

Gdy projekt przekroczy etap testów fizycznych, program przechodzi do twardej stali narzędziowej w celu masowej produkcji. Etap ten wymaga nowego okresu finansowania. Dlatego całkowity koszt projektu obejmuje zarówno narzędzia prototypowe, jak i końcowe matryce produkcyjne. Niższa cena jednostkowa przynosi oszczędności jedynie przy wystarczająco dużej liczbie sztuk, pozwalającej rozprościć koszty narzędzi. Inżynierowie zalecają minimalny roczny wolumen 50 000 sztuk przed zakupem w pełni zautomatyzowanej matrycy postępującej.

Break-even chart of tooling cost vs cost per part, with progressive dies paying off above 50,000 parts per year

Koszty matryc do tłoczenia samochodowego: od prostych do linii postępujących

Koszty początkowe narzędzi rosną bezpośrednio wraz ze złożonością i rozmiarem matryc tłoczniowych. Matryce jednostacjowe wykonują tylko jedną operację na uderzenie prasy. Dlatego są odpowiednie do prostych wsporników, ale nieefektywne przy kształtach złożonych. Matryce złożone łączą cięcie i kształtowanie w jednym uderzeniu. Poprawia to dokładność części, ale zwiększa złożoność projektu narzędzi. Matryce postępujące przesuwają pasek metalowy przez kilka stacji, produkując gotową część na końcu.

Progressive die strip layout showing each stamping station from piercing to final cut-off

Typ kostki

Poziom złożoności

Szacowany zakres kosztów

Najlepszy dla

Matryca jednostacjowa do wykrawania

Niski

$3,000-$8,000

Podstawowe płaskie elementy i wsporniki o niskiej liczbie sztuk

Złożona matryca

Średnie

$8,000-$25,000

Wysokodokładne pierścienie dystansowe i płaskie części symetryczne

Matryca postępująca wielostopniowa

Wysoki

40 000–120 000 USD i więcej

Złożone wsporniki o dużej liczbie sztuk oraz struktury wewnętrzne

Na poziomie producentów wyposażenia oryginalnego (OEM) narzędzia do zewnętrznych paneli nadwozia wymagają ogromnych budżetów. Te duże elementy potrzebują linii pras tandemowych. W takich układach ramiona robotów przesuwają panele między oddzielnymi stacjami: tłoczenia, obcinania i perforacji. Wielu specjalistów branżowych podaje, że początkowy koszt matrycy kształtującej dla producentów wyposażenia oryginalnego w przemyśle motocyklowym wynosi od 250 tys. do 500 tys. USD, choć umowy pozostają poufne. Ta pierwsza matryca kształtująca służy wyłącznie do głębokiego tłoczenia. Kolejne etapy – obcinanie i formowanie krawędzi – wymagają własnych, dedykowanych narzędzi.

  • Wybór stalowej matrycy P20 w stanie wstępnie utwardzonym zapewnia trwałość narzędzia na poziomie 300–500 tys. uderzeń przy produkcji średniej objętości.
  • Zastosowanie stali D2 o wysokiej zawartości węgla i chromu przedłuża zdolność produkcyjną do 500–800 tys. uderzeń przed koniecznością istotnej modernizacji narzędzi.
  • Inwestycja w stal narzędziową H13 do pracy w wysokiej temperaturze umożliwia masową produkcję przekraczającą 1 mln uderzeń.
  • Budżet w wysokości 5–20 tys. USD zapewnia miękkie narzędzia do wstępnego prototypowania oraz partii preprodukcji o niskiej objętości.
  • Wdrożenie ciągłego monitoringu z wykorzystaniem węzłów monitorowania drgań o cenie poniżej 50 USD zapobiega katastrofalnemu uszkodzeniu narzędzi.
  • Wprowadzenie protokołów konserwacji zapobiegawczej zapobiega pojedynczym, nieoczekiwanym awariom matryc, których naprawa kosztuje około 50 000 USD.
  • Zależność od konserwacji reaktywnej zwiększa całkowite koszty utrzymania o 25–30% w porównaniu do konserwacji zaplanowanej.
  • Zakup komponentów narzędziowych w regionach, gdzie koszt obróbki CNC wynosi 18–45 USD/godz., znacznie obniża koszty produkcji w porównaniu do regionów, gdzie cena ta wynosi 80–200 USD/godz.

Dodatkowo wiele dostawców podaje kwoty od 500 000 do 999 000 USD za pełną linię matryc dla producenta wyposażenia oryginalnego (OEM) motocyklowego lub samochodowego obejmującą wszystkie stacje prasowania. Ten ogromny koszt wyjaśnia, dlaczego model pojazdu wymaga silnych światowych sprzedaży, aby pokryć amortyzację matryc. Zamawiający powinni żądać luzu matrycy na poziomie 8–10% grubości blachy w fazie projektowania. Poprawny luz zmniejsza wymaganą siłę cięcia, co wydłuża okres użytkowania tych drogich matryc.

Porównanie kosztów materiałów stalowych do tłoczenia samochodowego

Stop metalu używany w matrycy określa jej żywotność roboczą oraz długoterminowe odzyskiwanie kosztów. Wyższe początkowe wydatki na lepszą stal narzędziową obniżają koszt jednego uderzenia. Dzieje się tak dzięki wydłużeniu czasu pracy między głównymi naprawami matrycy. Właściwości metalu zależą od reakcji pierwiastków stopowych na obróbkę cieplną i hartowanie. Inżynierowie muszą dobrać odpowiedni gatunek stali narzędziowej zgodnie z zaplanowaną liczbą produkowanych pojazdów, aby uniknąć wymiany matryc w trakcie realizacji programu.

  • Życie matrycy wykonanej ze stali narzędziowej P20 w stanie wstępnie utwardzonym zwykle obejmuje 300 000–500 000 uderzeń przed koniecznością istotnej korekty wymiarów lub napawania powierzchni. Ten gatunek zapewnia wystarczającą odporność na zużycie przy produkcji średnich serii bez dużych trudności w obróbce skrawaniem, które wiążą się z użyciem stali narzędziowych o wyższym stopniu stopowania. Inżynierowie zwykle określają twardość powierzchniową elementów ze stali P20 na poziomie 30–32 HRC, aby osiągnąć równowagę między odpornością na uderzenia a łatwością obróbki.
  • Życie matrycy z wysokowęglowej stali chromowej D2 wydłuża się do 500 000–800 000 uderzeń w standardowych warunkach produkcji motocyklowej. Wysoka zawartość chromu i węgla powoduje powstanie twardych karbidów podczas obróbki cieplnej, zapewniając doskonałą odporność na zużycie ścierne przy tłoczeniu wysokowytrzymałych blach stalowych stosowanych w przemyśle motocyklowym. Producenci narzędzi zwykle hartują stal D2 do twardości 58–60 HRC, aby maksymalizować jej odporność na zadziaranie i zużycie ścierne.
  • Życie matrycy ze stali narzędziowej do pracy gorącej H13 regularnie przekracza 1 mln uderzeń, szczególnie w środowiskach o podwyższonej temperaturze lub dużych siłach uderzeniowych. Ten materiał zachowuje integralność strukturalną i odporność na zmęczenie termiczne podczas ciągłych cykli tłoczenia o wysokim współczynniku tarcia. H13 jest standardowym wyborem do operacji gorącego tłoczenia elementów ze stali borowej przeznaczonych na konstrukcje ochronne pojazdów.

Wybór stali D2 lub H13 zwiększa początkowe koszty frezowania i hartowania. Jednak zapobiega to wczesnemu zużyciu narzędzi i utrzymuje linię produkcyjną w ruchu. Twarde karbidy w wysokiej jakości stalach wytrzymują siły ścierne występujące podczas kształtowania blach samochodowych o wysokiej wytrzymałości. W związku z tym wyższe początkowe wydatki na materiał przekładają się na niższy całkowity koszt posiadania w programach o dużej skali produkcji.

Rozbicie kosztu na pojedynczą sztukę w produkcji motocyklowej

Surowiec stanowi największą część ceny za sztukę. Dlatego optymalizacja układu paska przynosi szybkie korzyści finansowe. Zespoły zakupowe mogą stosować standardowe podziały kosztów, aby wykryć zawyżone oferty. Cena za sztukę obejmuje bieżące koszty produkcji każdej części, z wyłączeniem początkowych wydatków na oprzyrządowanie.

Cost per part breakdown in metal stamping: raw material 45–55%, labor 15–25%, overhead 10–20%

Surowiec stanowi 45–55% ceny podstawowego elementu w typowych zakładach tłocznicy. Ponieważ jest to największa pozycja kosztowa, zmniejszenie odpadów przez bardziej optymalne rozmieszczenie elementów na blachie obniża od razu końcową cenę części. Inżynierowie stosują analizę metodą elementów skończonych do modelowania przepływu metalu oraz do doboru rozmiarów płytek wykrawanych bez pogarszania kształtu gotowej części. Ustalenie szerokości pasma między elementami rozmieszczonymi na blachie na poziomie 1,5 grubości blachy zapobiega skręcaniu taśmy podczas usuwania odpadów.

Koszty pracy bezpośredniej stanowią 15–25% ceny jednostkowej. Obejmują one operatorów obsługujących prasę oraz przemieszczających gotowe części. Zautomatyzowane linie tandemowe obniżają tę pozycję, natomiast ręczne układy transferowe wymagają większej liczby pracowników i powodują wzrost kosztów pracy. Koszty ogólnoplantowe stanowią 10–20% ceny i obejmują energię elektryczną, amortyzację maszyn oraz utrzymanie zakładu. Zakłady pracujące w pobliżu pełnej mocy rozkładają te koszty na większą liczbę części, co prowadzi do bardziej konkurencyjnych cen.

Kontrola jakości stanowi 2–8% ceny części. Koszt ten obejmuje inspekcje, pomiary przy użyciu maszyn pomiarowych współrzędnościowych oraz śledzenie zgodności. Przepisy motocyklowe wymagają ścisłego śledzenia, dlatego koszt ten pozostaje stosunkowo stabilny w różnych regionach produkcyjnych. Opakowania stanowią 2–5% ceny jednostkowej i pokrywają koszty specjalnie zaprojektowanych pojemników chroniących blachy tłoczone podczas transportu. Wielokrotnie używane pojemniki plastikowe są droższe na etapie zakupu, ale obniżają koszty opakowań przypadające na pojedynczą część w długotrwałych serii produkcyjnych.

Czynniki wpływające na cenę tłoczenia w poszczególnych regionach: Chiny kontra rynki zachodnie

Koszty eksploatacji zakładów różnią się w zależności od regionu świata, głównie ze względu na stawki wynagrodzeń za pracę przy prasach oraz stawki warsztatów obróbki numerycznej. Choć zakłady zagraniczne oferują niższe wynagrodzenia godzinowe, nabywcy muszą dodać do całkowitego kosztu opłatę za przewóz, cła oraz magazynowanie. Zakup matryc lub części zagranicą zależy często od ilości potrzebnej obróbki CNC. Wykonanie narzędzi wymaga setek godzin precyzyjnego frezowania, co czyni stawki warsztatowe kluczowym czynnikiem wpływającym na początkowe koszty.

Region

Stawka robocizny przy tłoczeniu

Stawka obróbki CNC

Chiny

5–8 USD/godz. (stan na 2026 r.)

18–45 USD/godz. (stan na 2026 r.)

Stany Zjednoczone

18–25 USD/godz. (stan na 2026 r.)

80–200 USD/godz. (stan na 2026 r.)

Europa Zachodnia

15–25 EUR/godz. (stan na 2026 r.)

80–200 USD/godz. (stan na 2026 r.)

Różnica w stawkach za obróbkę wyjaśnia, dlaczego wielu zachodnich dostawców samochodowych zakupuje ciężkie matryce w chińskich zakładach. Złożona matryca postępująca wymagająca 400 godzin frezowania kosztuje znacznie mniej w Azji, nawet po doliczeniu kosztów transportu morskiego. Zamawiający z zagranicy powinni planować 30–45 dni transportu morskiego do portów zachodnich. Ten opóźnienie wymaga starannego harmonogramowania, aby zapewnić dotarcie narzędzi przed rozpoczęciem produkcji.

Jednak różnice w stawkach robocizny mają mniejsze znaczenie na zautomatyzowanych liniach, gdzie pracownicy jedynie nadzorują maszyny. Firmy muszą uwzględnić fizyczne wymiary i masę części, ponieważ przewóz pustej przestrzeni wewnątrz pustych wsporników eliminuje oszczędności wynikające z niższych stawek robocizny. Lokalna produkcja gabarytowych części konstrukcyjnych zwykle zapewnia niższy całkowity koszt dostawy niż ich import. Natomiast gęste części, takie jak ciężkie podkładki lub płaskie wsporniki, pozostają doskonałym wyborem do produkcji zagranicznej ze względu na mały udział przestrzeni w ładunku.

Wpływ kosztów kontroli jakości tłoczenia zgodnie z normą IATF 16949

Elementy nadwozi samochodów luksusowych cechują się wyraźnymi liniami stylu i szczelnymi przerwami, ponieważ dostawcy stosują ścisłe systemy zapewnienia jakości. Posiadanie tych certyfikatów jakości motocyklowej i samochodowej zwiększa koszty ogólnego zarządzania zakładem oraz koszty zgodności, które dostawcy przenoszą na odbiorców. Ta premia za jakość stanowi niezbędny koszt dla każdego zakładu, który chce dostarczać części do zakładów montażowych samochodów pierwszego rzędu.

Zakłady posiadające certyfikaty ISO 9001, IATF 16949 lub AS9100 naliczają premię w wysokości 20–40% w porównaniu do zakładów niecertyfikowanych. Ten dodatkowy koszt finansuje regularne audyty, szczegółowe dokumentacje procesów oraz laboratoria badawcze służące weryfikacji jakości przy każdej serii produkcyjnej. Zamawiający nie mogą po prostu wybrać najniższej oferty. Muszą upewnić się, że dostawca potrafi śledzić partie metali oraz zarządzać zmianami projektowymi. Proces zatwierdzania części produkcyjnych wymaga od inżynierów ds. jakości opracowania planów kontroli oraz analiz awarii dla każdej części. Zamawiający powinni przyjąć pliki procesu zatwierdzania części produkcyjnych poziomu 3 jako standard podstawowy dla części konstrukcyjnych.

CMM inspection of an automotive stamped bracket for a PPAP Level 3 dimensional report

Koszt wadliwych części na linii montażowej znacznie przewyższa cenę korzystania z certyfikowanego dostawcy. Pojedyncza wadliwa część, która zatrzymuje linię producenta sprzętu oryginalnego (OEM), powoduje kary, które kasują wszelkie niewielkie oszczędności. Zespoły ds. jakości zwykle wymagają indeksu zdolności procesu powyżej 1,33, aby zapewnić stabilność wymiarów. Zespoły zakupowe powinny śledzić ten koszt jakości osobno, a nie traktować go jako narzut na zysk dostawcy.

Koszt konserwacji matryc do tłoczenia w przemyśle motocyklowym na cykl

Niezaplanowany czas przestoju oraz nagłe naprawy narzędzi generują ukryte koszty, które nigdy nie pojawiają się w początkowej ofercie. Oczekiwanie na uszkodzenie części zamiast monitorowanie stanu narzędzi powoduje nagłe awarie i kosztowne opóźnienia w harmonogramie. W miarę jak czujniki do monitorowania stają się tańsze, ich montaż na wysokiej wartości matrycach do tłoczenia stał się standardową praktyką branżową.

  • Szacowany koszt pojedynczego zderzenia matrycy zwykle wynosi ok. 50 000 USD, uwzględniając zniszczoną stal narzędziową, utracony czas produkcji oraz materiał przeznaczony do złomowania.
  • Koszty konserwacji reaktywnej są o 25–30% wyższe niż koszty konserwacji zapobiegawczej w całym cyklu życia programu tłoczenia samochodowego o dużej objętości.
  • Stawki godzinowe za pracę awaryjną rzemieślników narzędziowych naprawiających uszkodzoną matrycę zwykle są 2–3 razy wyższe niż standardowe stawki za zaplanowaną konserwację.
  • Części zamienne zamówione w trybie pilnym do naprawy uszkodzonego wyposażenia zawsze mają premię w wysokości 25–50% względem standardowych cen uzupełnienia zapasów.
  • Wielkość rynku konserwacji predykcyjnej osiągnęła 14,29 mld USD w 2025 r., co odzwierciedla szeroki przemysłowy przesuw w kierunku monitorowania urządzeń opartego na danych.
  • Roczny wskaźnik wzrostu rynku konserwacji predykcyjnej wynosi ok. 28% w 2026 r., co jest głównie spowodowane dążeniem dostawców motocyklowych do wyeliminowania nieplanowanego przestoju.
  • Koszt jednego węzła monitoringu drgań wynosił ok. 600 USD w 2019 r., co ograniczyło jego wdrożenie wyłącznie do najważniejszych linii pras tandemowych.
  • Koszt jednego węzła monitoringu drgań spadł do poniżej 50 USD w 2026 r., umożliwiając dostawcom wyposażenie w takie węzły każdego stanowiska w matrycy postępującej.

Matryce tłocznikowe podlegają dużym siłom. Mały błąd w podawaniu paska może spowodować jednoczesne wprowadzenie do matrycy dwóch arkuszy metalu. Takie podwójne uderzenie niszczy wewnętrzne elementy matrycy, co natychmiast zatrzymuje linię produkcyjną i wymaga pilnej naprawy przez wykwalifikowanych specjalistów od matryc. Montując tanie czujniki wibracji na płytach odprowadzających, system prasy może „słyszeć” dźwięk nieprawidłowego podawania. Ustawienie częstotliwości odczytu czujnika na 10 kHz pozwala na rejestrowanie wysokoczęstotliwościowych uderzeń wywołanych luźnymi odpadami lub poślizgiem podawania.

Wykrywanie tych dźwięków zapobiega katastrofalnym uszkodzeniom matryc, oszczędzając zakładom kosztownej pracy awaryjnej oraz części zamiennych przesyłanych lotniczo. Zespoły zakupowe powinny pytać dostawców, jak śledzą stan techniczny matryc. Zakłady, które wcześnie monitorują stan matryc, niosą znacznie mniejsze ryzyko dla łańcucha dostaw motocyklowego. Śledzenie zużycia krawędzi tnących za pomocą danych wibracyjnych pozwala zespołom na ostrzenie matryc podczas normalnych przerw weekendowych. Taki proaktywny plan utrzymuje stabilność kosztów tłoczenia, zapobiegając nagłym wydatkom na przebudowę.

Najczęściej zadawane pytania

Jak obliczyć koszt wytworzenia?

Oblicz całkowity koszt produkcji, sumując wydatki na surowce, bezpośrednią pracę, koszty pośrednie, amortyzację narzędzi, kontrolę jakości oraz opakowania. W standardowym tłoczeniu metali surowce stanowią 45–55% podstawowej ceny jednostkowej, bezpośrednia praca – 15–25%, a koszty pośrednie – 10–20%. Uwzględnij dodatkowe wydatki, przydzielając 2–8% na kontrolę jakości i 2–5% na opakowania. W przypadku certyfikowanych środowisk produkcyjnych zgodnych ze standardami takimi jak ISO 9001 lub IATF 16949, dolicz premię w wysokości 20–40% do obliczonego podstawowego łącznego kosztu produkcji.

POPRZEDNI: Jak powstają amortyzatory: elementy metalowe i procesy produkcyjne

NASTĘPNY: Jak zarządzanie żywotnością narzędzi CNC chroni jakość Twoich części (i obniża koszty obróbki o 30–50%)

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Pozostaw swoje dane lub prześlij rysunki, a pomожemy Ci przeprowadzić analizę techniczną w ciągu 12 godzin. Możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio przez e-mail: [email protected]
E-mail
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000
Załącznik
Proszę wgrać co najmniej jeden załącznik
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

FORMULARZ ZAPYTANIA

Po latach rozwoju, technologia spawania firmy obejmuje przede wszystkim spawanie gazozasłonowe, spawanie łukowe, spawanie laserowe oraz różne technologie spawalnicze, połączone z automatycznymi liniami montażu, przez badania ultradźwiękowe (UT), rentgenowe (RT), magnetyczne (MT), penetracyjne (PT), testy prądów wirowych (ET) oraz testy siły odrywania, aby osiągnąć wysoką pojemność, wysoką jakość i bezpieczniejsze zespoły spawalnicze. Możemy dostarczać usługi CAE, MOLDING oraz ofertę w ciągu 24 godzin, aby zapewnić klientom lepszą obsługę w zakresie elementów blachowania nadwozia i części obróbkowych.

  • Różnorodne akcesoria samochodowe
  • Ponad 12 lat doświadczenia w obróbce mechanicznej
  • Osiąganie ścisłej precyzji w obróbce i tolerancjach
  • Zgodność między jakością a procesem
  • Możliwość uzyskania usług na miarę
  • Punktualna dostawa

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Pozostaw swoje dane lub prześlij rysunki, a pomожemy Ci przeprowadzić analizę techniczną w ciągu 12 godzin. Możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio przez e-mail: [email protected]
E-mail
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000
Załącznik
Proszę wgrać co najmniej jeden załącznik
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Pozostaw swoje dane lub prześlij rysunki, a pomожemy Ci przeprowadzić analizę techniczną w ciągu 12 godzin. Możesz również skontaktować się z nami bezpośrednio przez e-mail: [email protected]
E-mail
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000
Załącznik
Proszę wgrać co najmniej jeden załącznik
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt