Small batches, high standards. Our rapid prototyping service makes validation faster and easier — bugün ihtiyacınız olan desteği alın

Tüm Kategoriler

Otomotiv Üretim Teknolojileri

Ana Sayfa>Haberler>Otomotiv Üretim Teknolojileri

Otomotiv Kalıpçılığı Maliyeti Ne Kadardır? Kalıp ve Parça Fiyatları Açıklanıyor

Time : 2026-09-18

Her otomotiv presleme projesi için nihai fiyat teklifi, iki temel şeye bağlıdır. Birincisi, yüksek başlangıçta yapılan kalıp maliyetleridir. İkincisi ise üretim hacmi arttıkça düşen parça fiyatıdır. Bu kılavuzu, tedarik zinciri ekiplerinin kalıp, malzeme, uyumluluk ve bakım maliyetlerinin gerçek yapısını anlamalarına yardımcı olmak amacıyla hazırladık. Bu ayrıntıları bilmek, alıcıların tedarikçi fiyat tekliflerini güvenle değerlendirmelerine ve beklenmedik bütçe aşımından kaçınmalarına olanak tanır.

Automotive stamping press line with a progressive die producing steel brackets

Temel Formül: Kalıp Yatırımı Karşılaştırması ile Parça Başına Maliyet

Toplam üretim maliyeti, sabit kalıp maliyeti ile birim fiyatın toplam hacimle çarpımının toplamına eşittir. Alıcılar genellikle düşük bir parça fiyatının ucuz bir projeyi garanti ettiğini varsayar. Ancak bu bakış açısı, kalıpların tasarımı ve üretimi için gereken büyük başlangıç yatırımını göz ardı eder. Bu ilk harcama, her yeni otomobil parçası programı için başa baş noktasını belirler. Mühendislik ekipleri, öngörülen üretim hacminin sertleştirilmiş çelik kalıpların yüksek maliyetini haklı çıkartıp çıkartmadığına karar vermelidir.

Yumuşak kalıpçılık, sertleştirilmiş çelik kalıpların satın alınmasından önce düşük hacimli prototip testleri için geçici bir çözüm sunar. Bu kısa seri kalıpları, yüksek mukavemetli alüminyum gibi metallerden yapılır. Alüminyum çok daha hızlı işlenir ancak ağır pres yükleri altında hızla aşınır. Birçok tedarikçi, küçük yumuşak kalıp partilerinin tahmini maliyetini 5.000-20.000 ABD doları olarak belirtir; ancak resmi kayıtlarda bu rakam nadiren standartlaştırılmıştır. Bu prototip kalıpları, mühendislerin kalıcı bir üretim hattı için ödeme yapmadan parça şekillerini ve metal akışını test etmelerine olanak tanır.

Metrik / Bileşen

Değer / Aralık

Etki / Özellik

Tek istasyonlu kesme kalıbı

$3,000–$8,000

Düşük karmaşıklıklı, tek işlemli kalıpçılık için temel maliyet

Bileşik kalıp

$8,000–$25,000

Bir vuruşta kesme ve şekillendirme için gerekli kalıp yatırımı

Çok aşamalı ilerlemeli kalıp

$40,000–$120,000+

Yüksek hacimli otomatik üretim hatları için gereken sermaye

P20 ön-sertleştirilmiş çelik

300.000–500.000 vuruş

Büyük onarım öncesi hizmet ömrü eşiği

D2 Yüksek-Karbonlu Takım Çeliği

500.000–800.000 vuruş

Orta düzey üretim kalıp ömrü kriteri

H13 Sıcak İşleme Yönelik Takım Çeliği

1.000.000+ vuruş

Aşırı üretim serileri için uzatılmış kalıp ömrü derecelendirmesi

Kesme Boşluğu Oranı

sac kalınlığının %8'i

LS Üretim spesifikasyonu: kenar çıkıntısı yüksekliğini 0,03 mm seviyesinde tutar

Sektör Ortalaması Kenar Çıkıntısı Yüksekliği

0.08 mm

Kesinlikli boşluk olmadan temel kenar çapak eşiği

Şerit Adımı Doğruluğu

0.02 mm

Kesinlikli servo besleyicilerle sağlanan besleme toleransı

Ham Madde Payı

45–55%

Temel parça maliyetinin tipik oranı

Üretim İşçiliği Payı

15–25%

Birim fiyatlamaya standart işçilik katkısı

Genel Gider Payı

10–20%

Temel fiyatlamaya dahil edilen işletme genel gider oranı

Kalite Güvencesi Payı

2–8%

Tipik denetim ve kalite maliyeti (her preslenmiş parça başına)

Standart Ambalaj Payı

2–5%

İşlenmiş bileşen birim fiyatı payı

Sertifikalı Tesis Ücreti

20–40%

ISO 9001, IATF 16949 veya AS9100 uyumluluğu için ek ücret

Kalıp Çarpışması Olayı Maliyeti

~$50,000

Beklenmedik kalıp arızası başına tahmini oluşan maliyet

Bir tasarım fiziksel testleri geçtikten sonra program, seri üretim için sertleştirilmiş kalıp çeliğine geçer. Bu adım yeni bir fonlama turu gerektirir. Bu nedenle toplam proje maliyeti hem prototip kalıpları hem de nihai üretim kalıplarını kapsar. Daha düşük birim fiyat yalnızca kalıp maliyetini yayacak kadar yüksek hacimde üretim yapıldığında tasarruf sağlar. Mühendisler, tam otomatik ilerlemeli kalıp satın almadan önce yıllık en az 50.000 parça hacmi önerir. Bu seviyenin altında kalınması durumunda yüksek kalıp maliyeti genellikle otomasyondan kaynaklanan işçilik tasarrufunu ortadan kaldırır.

Break-even chart of tooling cost vs cost per part, with progressive dies paying off above 50,000 parts per year

Otomotiv Pres Kalıbı Maliyeti: Basitten İlerlemeli Hatlara

İlk kalıp maliyetleri, pres kalıplarının karmaşıklığı ve boyutu ile doğrudan orantılı olarak artar. Tek istasyonlu kalıplar, her pres vuruşunda yalnızca bir işlem gerçekleştirir. Bu nedenle basit bağlantı parçaları için uygundur; ancak karmaşık şekiller için verimsizdir. Bileşik kalıplar kesme ve şekillendirme işlemlerini tek bir vuruşta birleştirir. Bu, parça hassasiyetini artırır; ancak kalıp tasarımını daha karmaşık hâle getirir. İlerlemeli kalıplar, bir metal şeridi birden fazla istasyondan geçirerek son istasyonda tamamlanmış bir parça üretir.

Progressive die strip layout showing each stamping station from piercing to final cut-off

Die türü

Karmaşıklık Seviyesi

Tahmini Maliyet Aralığı

En Uygun Kullanım Alanı

Tek istasyonlu kesme kalıbı

Düşük

$3,000-$8,000

Temel düz parçalar ve düşük hacimli bağlantı parçaları

Bileşik kalıp

Orta

$8,000-$25,000

Yüksek hassasiyetli rondelalar ve düz simetrik parçalar

Çok aşamalı ilerlemeli kalıp

Yüksek

40.000 USD ile 120.000 USD+

Karmaşık yüksek hacimli bağlantı parçaları ve iç yapılar

Orijinal ekipman üreticisi seviyesinde, dış gövde paneli için kalıp imalatı büyük bütçeler gerektirir. Bu büyük parçalar, tandem pres hatlarına ihtiyaç duyar. Bu düzenlemelerde robot kolları, panelleri ayrı çekme, kenar kesme ve delme istasyonları arasında taşır. Sektörün birçok iç bilgili yetkilisi, otomotiv orijinal ekipman üreticileri için ilk şekillendirme kalıbının maliyetinin 250.000–500.000 ABD doları aralığında olduğunu bildirir; ancak sözleşmeler gizli tutulur. Bu ilk şekillendirme kalıbı yalnızca derin çekme adımını gerçekleştirir. Daha sonraki kenar kesme ve kıvrma adımları için ayrı özel kalıplar gerekir.

  • P20 ön-sertleştirilmiş çelik seçimi, orta hacimli üretim için 300.000–500.000 vuruşluk bir kalıp ömrü sağlar.
  • D2 yüksek karbonlu krom çeliğinin belirtilmesi, büyük yeniden kalıplandırma işlemine kadar üretim kapasitesini 500.000–800.000 vuruşa uzatır.
  • H13 sıcak iş takımyolu çeliğine yatırım yapmak, 1 milyonun üzerinde vuruşu aşan yüksek hacimli üretim serilerini mümkün kılar.
  • 5.000–20.000 ABD doları bütçe ayırmak, ön prototipleme ve düşük hacimli ön üretim partileri için yumuşak kalıplama imkânı sağlar.
  • 50 ABD dolarının altında fiyatlandırılan titreşim izleme düğümleriyle sürekli izleme uygulamak, felaket boyutunda takım başarısızlıklarını önler.
  • Önleyici bakım protokolleri oluşturmak, onarımları yaklaşık 50.000 ABD doları tutan tek bir beklenmedik kalıp çökmesini engeller.
  • Tepkisel bakıma dayanmak, toplam bakım giderlerini planlı bakıma kıyasla %25–%30 oranında artırır.
  • Takım bileşenlerini saatlik CNC freze maliyeti 18–45 ABD doları olan bölgelerden temin etmek, saatlik maliyeti 80–200 ABD doları olan bölgelere kıyasla imalat giderlerini önemli ölçüde azaltır.

Ayrıca, birçok tedarikçi, tüm pres istasyonlarını kapsayan tam bir otomotiv orijinal ekipman üreticisi (OEM) kalıp hattı için 500.000–999.000 ABD doları aralığında fiyat bildirmektedir. Bu büyük maliyet, bir araç modelinin kalıp amortismanını karşılayabilmek için güçlü küresel satışlara ihtiyaç duymasının nedenini açıklar. Alıcılar, tasarım aşamasında sac kalınlığının %8–%10’u kadar bir kalıp boşluğu talep etmelidir. Uygun boşluk, kesme kuvvetini azaltır ve bu da bu pahalı kalıpların kullanım ömrünü uzatır.

Otomotiv Kalıp Çelik Sınıfı Malzeme Maliyeti Karşılaştırması

Kalıpta kullanılan metal alaşımı, çalışma ömrünü ve uzun vadeli maliyet geri kazanımını belirler. Daha iyi kalıp çeliği için başlangıçta daha fazla ödeme yapmak, büyük onarımlar arasında geçen süreyle orantılı olarak darbe başına maliyeti düşürür. Metalin ısı işlemi ve su verme işlemlerine karşı alaşım elementlerinin verdiği tepkiye bağlıdır. Mühendisler, kalıpların programın ortasında değiştirilmesini önlemek amacıyla araç üretim sayılarına uygun kalıp çeliği sınıfını seçmelidir.

  • P20 ön-sertleştirilmiş çelikten yapılan kalıpların ömrü genellikle önemli boyutsal onarım veya yüzey kaynaklaması gerektirmeden 300.000–500.000 darbe arasında değişir. Bu sınıf, yüksek alaşımlı kalıp çeliklerine özgü yoğun işlenebilirlik zorlukları olmadan orta hacimli üretimler için yeterli aşınma direnci sağlar. Mühendisler, P20 bileşenlerinde tokluğu işlenebilirlikle dengelemek amacıyla genellikle 30–32 HRC yüzey sertliği belirtir.
  • D2 yüksek karbonlu krom çeliği kalıp ömrü, standart otomotiv üretim koşullarında 500.000–800.000 vuruşa kadar uzar. Yüksek krom ve karbon içeriği, ısıl işlem sırasında sert karbürler oluşturur ve bu da yüksek mukavemetli otomotiv saclı malzemelere karşı üstün aşınma direnci sağlar. Kalıp ustaları, D2 çeliğini genellikle yapışma ve aşındırıcı aşınmaya karşı direncini en üst düzeye çıkarmak amacıyla 58–60 HRC sertliğine kadar sertleştirir.
  • H13 sıcak iş takımyolu çeliği kalıplarının ömrü, özellikle yüksek sıcaklıklara veya yoğun darbe kuvvetlerine maruz kaldığı ortamlarda düzenli olarak 1 milyonun üzerinde vuruşu aşar. Bu malzeme, sürekli yüksek sürtünmeli presleme döngülerine maruz kaldığında yapısal bütünlüğünü korur ve termal yorulmaya direnç gösterir. H13, otomotiv çarpışma yapıları için borlu çelik bileşenlerin üretiminde kullanılan sıcak presleme işlemlerinde standart seçimdir.

D2 veya H13 çeliğinin seçilmesi, başlangıçtaki tornalama ve ısıl işlem maliyetlerini artırır. Ancak bu, erken takım aşınmasını önleyerek üretim hattının çalışmasını sağlar. Yüksek kaliteli çeliklerdeki sert karbürler, yüksek mukavemetli otomobil saclarının şekillendirilmesi sırasında oluşan aşındırıcı kuvvetlere dayanır. Dolayısıyla, daha yüksek başlangıç malzeme harcaması, yüksek hacimli programlarda toplam sahip olma maliyetini düşürür.

Otomotiv üretiminde parça başına maliyetin analizi

Ham madde, parça fiyatının büyük kısmını oluşturur. Bu nedenle, şerit yerleşimi optimizasyonu hızlı finansal kazançlar sağlar. Tedarik ekipleri, şişirilmiş teklifleri tespit etmek için standart maliyet dağılımlarını kullanabilir. Parça fiyatı, her parçanın üretimine ilişkin sürekli maliyetleri kapsar; ancak başlangıçtaki kalıp yatırımı dahil değildir.

Cost per part breakdown in metal stamping: raw material 45–55%, labor 15–25%, overhead 10–20%

Ham madde, tipik pres tesislerinde temel parça fiyatının %45–55’ini oluşturur. En büyük payı temsil ettiği için daha sıkı yerleştirme (nesting) ile hurda kesimi, son parçanın fiyatını doğrudan düşürür. Mühendisler, metal akışını modellemek ve parça şeklini bozmadan ham maddenin kesim boyutlarını ayarlamak için sonlu eleman analizi kullanır. Yerleştirilmiş parçalar arasındaki web kenar mesafesini sac kalınlığının 1,5 katı olarak ayarlamak, hurda kesimi sırasında şeridin bükülmesini önler.

Doğrudan işçilik, birim fiyatın %15–25’ini oluşturur. Bu oran, presi çalıştıran operatörleri ve bitmiş parçaları taşıyan personeli kapsar. Otomatik tandem hatlar bu oranı düşürürken, manuel aktarma düzenekleri daha fazla işçi gerektirir ve işçilik maliyetlerini artırır. Tesis genel giderleri fiyatın %10–20’sini oluşturur ve enerji tüketimi, makine amortismanı ve tesis bakımı gibi kalemleri kapsar. Tam kapasiteye yakın çalışan tesisler bu giderleri daha fazla parçaya yayarak daha rekabetçi fiyatlar elde eder.

Kalite kontrol, parça fiyatının %2–8'ini oluşturur. Bu, muayeneleri, koordinat ölçüm makinesi kontrollerini ve uyumluluk takibini karşılar. Otomotiv kuralları sıkı takip gerektirdiğinden bu maliyet üretim bölgeleri arasında nispeten sabit kalır. Ambalaj, birim fiyatın %2–5'ini oluşturur ve taşıma sırasında preslenmiş panelleri koruyan özel kapları karşılar. Yeniden kullanılabilir plastik kaplar başlangıçta daha pahalıdır; ancak uzun süreli üretim süreçlerinde parça başına ambalaj maliyetlerini düşürür.

Bölgesel Presleme Fiyatı Etkenleri: Çin Karşılaştırması ile Batılı Piyasalar

Tesis işletme maliyetleri, pres işçiliği ve makine atölyesi ücretleri başta olmak üzere küresel bölgelere göre değişir. Yurtdışı tesisler saatlik ücret açısından daha düşük olsa da alıcılar toplam faturaya nakliye, tarife ve depolama maliyetlerini de eklemelidir. Kalıp veya parça tedariki yurtdışından yapıldığında genellikle gerekli olan bilgisayarlı sayısal kontrol (CNC) frezeleme miktarına bağlıdır. Kalıp imalatı yüzlerce saat ince frezeleme gerektirir; bu nedenle atölye ücretleri başlangıç maliyetlerini belirleyen temel etkenlerden biridir.

Bölge

Presleme İşçilik Ücreti

CNC Frezeleme Ücreti

Çin

5–8 USD/saat (2026 itibarıyla)

18–45 USD/saat (2026 itibarıyla)

Amerika Birleşik Devletleri

18–25 USD/saat (2026 itibarıyla)

80–200 USD/saat (2026 itibarıyla)

Batı Avrupa

15–25 EUR/saat (2026 itibarıyla)

80–200 USD/saat (2026 itibarıyla)

İmalat ücretlerindeki fark, birçok Batılı otomotiv tedarikçisinin ağır kalıpları Çinli işletmelerden satın almasının nedenini açıklar. 400 saat frezeleme gerektiren karmaşık ilerlemeli bir kalıp, Asya’da kesilmesi çok daha ucuzdur; hatta deniz nakliye maliyetleri dahil edildiğinde bile. Yurt dışından tedarik yapan alıcılar, Batı limanlarına ulaşım için 30–45 gün süren deniz taşımacılığını planlamalıdır. Bu gecikme, üretim başlamadan önce kalıpların varmasını sağlamak için dikkatli bir takvimleme gerektirir.

Yine de, çalışanların sadece makineleri izlediği otomatik hatlarda işçilik ücretlerindeki farkın önemi azalır. Şirketler, parçaların fiziksel boyutunu ve ağırlığını değerlendirmelidir; çünkü içi boş bağlantı elemanlarının içindeki boş hacmi taşımak, işçilik tasarruflarını ortadan kaldırır. Büyük yapısal parçaların yerel olarak üretilmesi, genellikle onları ithal etmeye kıyasla toplam teslim maliyetini düşürür. Buna karşılık, ağır rondelalar veya düz bağlantı elemanları gibi yoğun parçalar, küçük nakliye ayak izleri nedeniyle yurt dışından üretim için hâlâ mükemmel seçimlerdir.

IATF 16949 Dövme Kalite Kontrolü Maliyet Etkisi

Lüks otomobil gövde panelleri, tedarikçilerin katı kalite sistemlerine bağlı kalması nedeniyle net stil çizgileri ve sıkı boşluklar sergiler. Bu otomotiv kalite sertifikalarını elde tutmak, üretim tesisi genel giderlerini ve uyum maliyetlerini artırır; bu maliyet artışları tedarikçiler tarafından müşteriye yansıtılmaktadır. Bu kalite primi, Tier 1 otomobil montaj tesislerine malzeme sağlayan herhangi bir atölye için kaçınılmaz bir maliyettir.

ISO 9001, IATF 16949 veya AS9100 sertifikalarına sahip tesisler, sertifikasız atölyelere kıyasla %20–%40 ek prim talep eder. Bu ek maliyet, düzenli denetimleri, ayrıntılı süreç kayıtlarını ve her üretim partı için kalitenin doğrulanmasını sağlayan test laboratuvarlarını finanse eder. Alıcılar yalnızca en düşük teklifi seçemezler. Tedarikçinin metal partiyi izleyebilmesini ve tasarım değişikliklerini yönetebilmesini sağlamaları gerekir. Üretim parçası onay süreci (PPAP), kalite mühendislerinin her parça için kontrol planları ve başarısızlık analizleri oluşturmasını gerektirir. Alıcılar, yapısal parçalar için temel standart olarak Seviye 3 üretim parçası onay süreci (PPAP) dosyalarını belirlemelidir.

CMM inspection of an automotive stamped bracket for a PPAP Level 3 dimensional report

Bir montaj hattında kötü parçaların maliyeti, sertifikalı bir tedarikçi kullanmanın fiyatını çok aşar. Orijinal ekipman üreticisi (OEM) hattını durduran tek bir kötü parça, küçük tasarrufları ortadan kaldıracak cezalar doğurur. Kalite ekipleri, boyutların sabit kalmasını sağlamak için genellikle süreç yeterlilik indeksi olarak 1,33’ün üzerinde bir değer ister. Tedarik ekipleri, bu kalite maliyetini tedarikçi kar marjı olarak değil, ayrı bir öğe olarak izlemelidir.

Otomotiv Sac Şekillendirme Kalıbı Bakım Maliyeti Her Döngü Başına

Planlanmamış duruş süreleri ve acil takım onarımları, başlangıç teklifinde hiç görünmeyen gizli maliyetler ekler. Takımların bozulmasını beklemek yerine takımların sağlık durumunu izlememek, ani arızalara ve maliyetli üretim programı gecikmelerine neden olur. İzleme sensörlerinin maliyeti düştükçe, yüksek değere sahip sac şekillendirme kalıplarına bu sensörleri yerleştirmek artık sektörde standart bir uygulama haline gelmiştir.

  • Tek bir kalıp çatlamasının tahmini maliyeti, hasar gören takım çeliği, kaybedilen üretim süresi ve hurdaya ayrılan malzeme dikkate alındığında genellikle yaklaşık 50.000 ABD dolarına ulaşır.
  • Reaktif bakım, yüksek hacimli otomotiv presleme programının yaşam döngüsü boyunca önleyici bakıma kıyasla %25-30 daha fazla maliyet oluşturur.
  • Kırık bir kalıp üzerinde çalışan kalıpçılar için acil durum işçilik ücretleri, genellikle standart planlı bakım ücretlerinden 2-3 kat daha yüksektir.
  • Hasarlı kalıplar için aceleyle sipariş edilen yedek parçalar, standart yenileme fiyatlandırmasına kıyasla tutarlı olarak %25-50 ek ücret içerir.
  • Tahminsel bakım pazarının büyüklüğü, veriye dayalı ekipman izleme yönündeki geniş endüstriyel geçişin bir yansıması olarak 2025 itibarıyla 14,29 milyar ABD Doları’na ulaştı.
  • Tahminsel bakım pazarının yıllık büyüme oranı, plansız duruşları ortadan kaldırmaya çalışan otomotiv tedarikçileri tarafından güçlü şekilde yönlendirilerek 2026 itibarıyla yaklaşık %28 seviyesindedir.
  • Titreşim izleme düğümü başına maliyet, 2019 itibarıyla yaklaşık 600 ABD Doları idi; bu da dağıtımını yalnızca en kritik tandem pres hatlarına sınırladı.
  • Titreşim izleme düğümü başına maliyet, 2026 itibarıyla 50 ABD Doları’nın altına düştü; bu da tedarikçilerin ilerlemeli kalıptaki her istasyonu donatmalarına olanak tanır.

Kalıp kalıpları ağır kuvvetlere maruz kalır. Küçük bir şerit besleme hatası, iki metal levhanın aynı anda kalıba girmesine neden olabilir. Bu çift vuruş, iç kalıp parçalarını kırar; üretim hattını anında durdurur ve yetkin kalıp ustalarının acil onarım yapmasını gerektirir. Düşük maliyetli titreşim sensörlerini stripper plakasına monte ederek pres sistemi, yanlış besleme sesini duyabilir. Sensörün okuma hızını 10 kHz’e ayarlamak, gevşek hurda veya besleme kaymaları nedeniyle oluşan yüksek frekanslı vuruşları yakalamaya yardımcı olur.

Bu sesleri yakalamak, kötü kalıp çakışmalarını önler ve tesisleri pahalı acil iş gücü masraflarından ile havayoluyla gönderilen yedek parça maliyetlerinden korur. Tedarik takımları, tedarikçilerine kalıp sağlığını nasıl izlediklerini sormalıdır. Kalıpları erken dönemden izleyen atölyeler, otomotiv tedarik zincirinde çok daha az risk taşır. Kesici kenar aşınmasını titreşim verileriyle izlemek, ekiplerin kalıpları normal hafta sonu duruşlarında bile bileyebilmesini sağlar. Bu proaktif plan, ani yeniden inşa maliyetlerini önleyerek sac şekillendirme fiyat faktörlerini istikrarlı tutar.

Sıkça Sorulan Sorular

İmalat maliyeti nasıl hesaplanır?

Ham madde maliyetleri, doğrudan işçilik, genel üretim giderleri, kalıp amortismanı, kalite ve ambalaj olmak üzere toplam imalat maliyetini hesaplayın. Standart metal presleme işlemlerinde ham madde maliyetleri temel birim fiyatın %45–%55'ini oluşturur, doğrudan işçilik %15–%25 oranında yer alır ve genel üretim giderleri %10–%20 katkı sağlar. Kalite kontrolü için %2–%8 ve ambalaj için %2–%5 oranında ikincil giderleri dikkate alın. ISO 9001 veya IATF 16949 gibi standartlara uygun sertifikalı üretim ortamları için hesaplanan temel üretim toplamına %20–%40 ek ücret ekleyin.

ÖNCEKİ: Şok Emicilerin Nasıl Üretildiği: Metal Bileşenler ve Süreçler

SONRAKİ: CNC Takım Ömrü Yönetimi Nasıl Parça Kalitenizi Korur (Ve İşleme Maliyetlerini %30–50 Azaltır)

Ücretsiz Teklif Alın

Bilgilerinizi bırakın veya çizimlerinizi yükleyin ve size teknik analizde yardımcı olmak için 12 saat içinde sizinle iletişime geçeceğiz. Ayrıca bize doğrudan e-posta ile de ulaşabilirsiniz: [email protected]
E-posta
Ad
Şirket adı
Mesaj
0/1000
Ek
Lütfen en az bir ek yükleyin
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

SORGU FORMU

Yıllar süren geliştirme sürecinin ardından, şirketin kaynak teknolojisi çoğunlukla gaz korumalı kaynak, ark kaynak, lazer kaynak ve çeşitli kaynak teknolojilerini içerir. Otomatik montaj hatlarıyla birlikte, Ultrasonik Test (UT), Radyografik Test (RT), Manyetik Parçacık Testi (MT), Sızıntı Testi (PT), Eddy Akımı Testi (ET) ve Çekme Kuvveti Testi gibi yöntemler kullanılarak yüksek kapasiteli, kaliteli ve daha güvenli kaynak montajları sağlanır. CAE, MOLDING ve 24 saat hızlı fiyat teklifi sunarak, şasi damgalama parçaları ve makineleme parçaları için müşterilere daha iyi hizmet sunmaktayız.

  • Çeşitli otomotiv aksesuarları
  • Mekanik işleme alanında 12 yıldan fazla deneyim
  • Sıkı hassasiyetli işleme ve tolerans sağlama
  • Kalite ve süreç arasında tutarlılık
  • Özel hizmetleri gerçekleştirebilir
  • Zamanında teslimat

Ücretsiz Teklif Alın

Bilgilerinizi bırakın veya çizimlerinizi yükleyin ve size teknik analizde yardımcı olmak için 12 saat içinde sizinle iletişime geçeceğiz. Ayrıca bize doğrudan e-posta ile de ulaşabilirsiniz: [email protected]
E-posta
Ad
Şirket adı
Mesaj
0/1000
Ek
Lütfen en az bir ek yükleyin
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt

Ücretsiz Teklif Alın

Bilgilerinizi bırakın veya çizimlerinizi yükleyin ve size teknik analizde yardımcı olmak için 12 saat içinde sizinle iletişime geçeceğiz. Ayrıca bize doğrudan e-posta ile de ulaşabilirsiniz: [email protected]
E-posta
Ad
Şirket adı
Mesaj
0/1000
Ek
Lütfen en az bir ek yükleyin
Up to 3 files,more 30mb,suppor jpg、jpeg、png、pdf、doc、docx、xls、xlsx、csv、txt